Simona-Halep-a-facut-primul-cadou-dupa-retragere-unui-barbat-scaled.jpg

Cea mai valoroasă jucătoare română de tenis din istorie, Simona Halep, s-a retras din activitate, iar primul cadou l-a făcut unui bărbat.

Pe 4 februarie s-a încheiat o eră pentru tenisul românesc! Este ziua în care Simona Halep s-a retras din activitate.

Cine este bărbatul căreia Simona Halep i-a făcut primul cadou după retragere

Dubla câștigătoare de turnee de Mare Șlem și fost lider WTA a făcut anunțul după ce a fost învinsă în primul tur la Transylvania Open, de italianca Lucia Bronzetti, cu 1-6, 1-6. La scurt timp, ea a făcut un cadou superb lui Philip Boosey, cel care a creat paginile WTA Romania de pe rețelele de socializare.

„Astăzi am primit un cadou atât de special, un cadou pe care nici nu puteam visa să-l primesc. Cu câteva zile înainte să meargă să joace la Cluj, Simona mi-a cerut adresa spunând că vrea să-mi mulțumească trimițându-mi una dintre rachetele ei.

Citeste mai mult