1782127296_index.png

Primarul PSD al municipiului Buzău, Constantin Toma, a declarat luni, 22 iunie, că speră ca guvernul propus de Adrian Veştea să nu fie votat.

Constantin Toma/FOTO: Facebook

Constantin Toma/FOTO: Facebook

publicitate„); background-position: center center; background-repeat: no-repeat;”>

„Este o formulă care nu poate ajuta ţara în niciun fel, pentru că este o formulă încropită cu oameni care nu cred că vor face faţă sau nu sunt la nivelul funcţiilor nominalizate. Sper să nu treacă”, a afirmat Toma pentru Agerpres.

Anterior, fostul premier Victor Ponta a transmis pe Facebook că noul Guvern nu va putea fi învestit fără voturile AUR. 

„Eu tot spun – dar văd că nu vrea nimeni să asculte: FĂRĂ AUR NU TRECE GUVERNUL VEȘTEA! Sunați-l pe Simion dacă vreți să treacă!

A fost ședința Birourilor Permanente Reunite la ora 10. Cum a început, așa s-a terminat ședința BPR. AUR s-a abținut, iar PNL, USR și UDMR au votat împotrivă, astfel…

Citeste mai mult

Lasă un Comentariu