Deputatul PSD Marius Budăi acuză PNL și USR că s-ar face vinovate de blocajul politic prelungit, afirmând că România funcționează de 50 de zile cu un guvern interimar din cauza indeciziilor celor două partide.
Budăi acuză PNL și USR că tergiversează formarea unui nou executiv FOTO Inquam Photos / Octav Ganea
„PNL şi USR au inventat o nouă doctrină politică: guvernarea fără guvernare şi răspunderea fără răspundere. Există în politică oameni care îţi spun că merg la dreapta. Repetă că merg la dreapta. Jură că merg la dreapta. Iar când vine momentul deciziei, fac brusc stânga împrejur. Domnul Ilie Bolojan pare să fi transformat această tehnică într-o metodă de lucru. În doar câteva zile a reuşit performanţa rară de a fi în dezacord inclusiv cu propriile sale poziţii. Marţi, la Cotroceni, le-a spus liderilor politici şi…