1779204830_index.jpeg

Vicepremierul interimar Oana Gheorghiu a lansat sâmbătă, 27 iunie, un atac dur la adresa PSD, acuzând partidul că a provocat actuala criză politică prin dărâmarea propriului guvern și că s-a dus la AUR „să cerșească voturi”, avertizând totodată că că încercările de manipulare „nu mai funcționează”.

 Oana Gheorghiu, vicepremier interimar. FOTO Inquam Photos / Octav Ganea

Oana Gheorghiu, vicepremier interimar. FOTO Inquam Photos / Octav Ganea

publicitate„); background-position: center center; background-repeat: no-repeat;”>

„PSD a aruncat România în criză dărâmând Guvernul din care ei înșiși făceau parte.PSD a avut două tentative eșuate de a instala un nou guvern, folosindu-se de interpuși.PSD s-a dus cu căciula în mână la sediul partidului extremist AUR ca să cerșească voturi.PSD a cerut să i se dea toată puterea, fără nicio condiție și fără nicio garanție că vor lua deciziile bune pentru România”, scrie Oana Gheorghiu într-o postare pe…

Citeste mai mult

Lasă un Comentariu