Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a subliniat într-un interviu la Digi24 că extremismul trebuie să reprezinte o îngrijorare pentru toată lumea, afirmând că „sub nicio formă” nu va face vreo alianţă sau coaliţie cu AUR.
FOTO Inquam Photos
„Cetăţenii români sunt suficient de lucizii, au demonstrat-o de fiecare dată, că au capacitatea să înţeleagă ceea ce poate să fie componenta reală a unui demers şi ce poate să fie componenta retorică a unui demers”, a spus șeful PNL, Nicolae Ciucă la Digi24, fiind întrebat dacă extremismul reprezintă un pericol pentru România.
Liderul PNL este de părere că „extremismul trebuie să reprezinte o îngrijorare pentru noi toţi”.
„Iese din afara normalului, nu are nicio treabă cu raţiunea şi nu cred că ne aflăm într-un moment în care să putem să discutăm prea mult. Orice discuţie nu face decât să potenţeze componenta extremistă”, a completat Ciucă.
Întrebat…