După un protest în 18 ianuarie, în fața Primăriei Timișoara s-a organizat o nouă acțiune similară, doar că numărul de participanți a fost mai redus. Fostul campion de culturism Florin Teodorescu e revoltat că autoritățile nu vor să-i mai permită să aibă o sală de fitness în Sala „Constantin Jude” (fosta Olimpia). De la caiac-canoe au fost mai puțini reprezentanți, dar clubul Nautic Banat are probleme, iar canotorii de la CSM Timișoara nu au făcut anul acesta antrenamente pe apă.
Culturistul Teodorescu nu vrea să se mute într-un punct termic
Lui Florin Teodorescu i s-a spus să plece, pentru că Sala „Constantin Jude” nu poate lua avizul ISU cu aparatele sale în holurile existente. I s-a zis dacă vrea un punct termic dezafectat, dar fostul sportiv nu acceptă.
„Suntem în plin sezon sportiv, sunt competiții. Toți sportivi din Timișoara se antrenează la mine, gratuit. Și vrem o prelungire a sălii, să nu fie executarea. O dat un…