Ce-concluzie-a-tras-Gareth-Southgate-dupa-meciul-Serbia-Anglia-0-1-de-la-EURO-2024.webp.webp

Naționala Angliei a învins-o cu greu pe Serbia, scor 1-0, într-un meci din cadrul Grupei C de la EURO 2024.

După partida de la Gelsenkirchen, Gareth Southgate a ținut să-l laude pe Jude Bellingham, mijlocașul lui Real Madrid.

Ce concluzie a tras Gareth Southgate după Serbia – Anglia 0-1

După victoria cu Serbia, Gareth Southgate s-a declarat mulțumit de jocul echipei sale, mai ales de cel din prima repriză. Întrebat de Jude Bellingham, selecționerul Angliei a avut numai cuvinte de laudă pentru unicul marcator al meciului.

„Am fost foarte mulțumit de joc, mai ales în prima repriză. Am folosit mingea foarte bine. În a doua repriză nu am păstrat-o așa cum trebuia.

Bellingham își scrie propriile scenarii, nu-i așa? Timing-ul său…A fost un joc super și în preajma porții. În diferite momente, toți atacanții noștri păreau periculoși și au făcut o treabă bună pentru echipă.