Mihai-Morar-da-verdictul-despre-Gigi-Becali-„De-multe-ori-am-considerat-ca-am-pierdut-titlul-pe-mana-lui-dar-acum-el-a-oferit-asta.-VIDEO.jpg

Mihai Morar îl laudă pe Gigi Becali și consideră că patronul formației este „eroul” titlului câștigat de FCSB.

„Roș-albaștrii” au cucerit titlul de campioană a Superligii cu trei etape înainte de finalul campionatului, pe Arena Națională, împotriva celor de la Farul Constanța, 2-1.

Mihai Morar crede că Gigi Becali este „eroul” celor de la FCSB

Mihai Morar consideră că, deși FCSB a ratat titlul în ultimii nouă ani, Gigi Becali este principalul erou al „roș-albaștrilor” pentru titlul câștigat în acest sezon. Principalul atu al „roș-albaștrilor” ar fi fost constanța în rezultate.

„Este principalul «vinovat» invers de data asta. Dacă el a avut vina pentru pierderea campionatului până acum, are principalul merit, pentru că, nu știu, împotmolirea asta a Rapidului… Cred că vorbim despre doi poli.