Cu fix o săptămână înaintea startului Superligii, Poli Iași și-a prezentat, sâmbătă, lotul cu care va aborda stagiunea 2024-2025.
Iașiul a jucat în Copou cu Zimbru Chișinău, formație situată pe locul trei în campionatul Republicii Moldova în sezonul trecut, iar trupa lui Tony da Silva a fost învinsă clar, scor 0-3.
Portarul Jesus Fernandez a comis-o din nou
Zimbru a deschis repede scorul, în minutul 9, prin Fabian Pegza, care a profitat de o gafă a portarului nou-venit Jesus Fernandez. Spaniolul a avut evoluții oscilante și în cantonament, gafând, de asemenea, nepermis pentru experiența sa.
Iașiul a controlat prima parte, a ratat câteva ocazii bune, prin Tailson, Rareș Ispas sau Vali Gheorghe, dar lipsa unui atacant de careu se resimte în continuare în jocul trupei din Copou.
Repriza a 2-a a curs după aceleași…