Sabrina Voinea, marea speranță a României la gimnastică, luptă pentru o medalie la Campionatele Mondiale de la Jakarta, alături de alte trei gimnaste. Ana Bărbosu a preferat să spună pas pentru a se concentra pe o nouă etapă a vieții sale, bursa universitară din SUA.
România va fi reprezentată de o delegație formată din patru gimnaste de top la Campionatele Mondiale de Gimnastică Artistică din Indonezia. Marele eveniment va avea loc în perioada 19-25 octombrie. Anunțul a fost făcut de către Federația Română de Gimnastică.
Sabrina Voinea merge la Mondialele de Gimnastică, Ana Bărbosu a spus pas
Echipa națională de gimnastică a României va fi reprezentată de 4 sportive la Mondialele de la Jakarta. Sabrina Maneca-Voinea, Denisa Golgotă, Anamaria Mihăescu și Ella Oprea Crețu sunt fetele care vor intra în competiție.