Simona Halep a fost convinsă după o întâlnire ce a avut loc la Dubai să participe la un turneu competițional în 2025, după ce a hotărât să se retragă de la turneele de la Auckland și cel de Grand Slam de Australian Open. Acum sportiva s-a hotărât să revină pe terenul de tenis în următoarea perioadă, mai ales că nu a prea jucat în anul 2024 din cauza accidentărilor.
Fostul lider mondial și-a petrecut Revelionul și Anul Nou la Poiana Brașov, iar acum se află la Dubai, unde se pregătește să înceapă anul competițional 2025. Accidentările au reprezentat o mare problemă pentru sportivă în 2024, iar refuzul participării la primul turneu de Grand Slam al anului a reprezentat o mare lovitură, deși Simona primise un wild card din partea organizatorilor.
Simona Halep, convinsă după întâlnirea de la Dubai. Turneul la care va participa sportiva
Halep a anunțat că va participa în acest an la un turneu competițional. Anunțul a venit pe…